Body Art – relaks dla ciała i umysłu

Osiągnięcie harmonii ciała i ducha to jeden z ważniejszych czynników wpływających na nasze dobre samopoczucie. Nie od dzisiaj wiadomo, że przyczynia się do tego wysiłek fizyczny. Coraz większa ilość różnego rodzaju treningu pozwala dopasować trening indywidualnie do naszych potrzeb, na który uczęszczamy z przyjemnością i tym samym nie tracimy motywacji do pracy nad własnym ciałem. Body Art to odrodzenie dla naszego ciała i umysłu. To forma treningu, która łączy elementy jogi, pilatesu i fizjoterapii z relaksacją oraz techniką prawidłowego oddychania.

Co to jest Body Art?

Jest to trening funkcjonalny, polegający na łączeniu ćwiczeń charakterystycznych dla pilatesu, tańca, jogi i rehabilitacji. Jego zasady opracował Robert Steinbacher, zwracając uwagę na ruch bezpieczny dla naszych stawów, jednocześnie pozwalający zmęczyć nasze mięśnie.

Trening Body Art rozpoczyna się oczywiście 10-15 minutową rozgrzewką, w której stosuje się ćwiczenia z jogi i taniec. Następnie odbywa się 30-minutowy trening wzmacniający i stabilizujący mięśnie, po czym przechodzimy do 10-15 – minutowego rozciągania i relaksu w swobodnej pozycji. Body Art to także sztuka prawidłowego oddychania. Ważną rolę odgrywa atmosfera i muzyka, która towarzyszy treningowi. Zwraca się ponadto uwagę na relaks umysłu i ciała, w ten sposób łączy się wysiłek fizyczny z efektywnym odpoczynkiem.

Pozycje charakterystyczne dla Body Art

Podczas zajęć uczestnicy wykonują ćwiczenia w różnych pozycjach. Do podstawowych należy m.in. „Trójkąt ułatwiony”. Wysuwamy nogę daleko do boku, znajdując się w klęku jednonóż. Na jednej dłoni opieramy cały tułów, z kolei drugą wyciągamy daleko w górę. To pozwala rozciągać mięśnie tułowia i klatki piersiowej. Inną pozycją, z którą spotkamy się na zajęciach body art w Poznaniu, Krakowie czy też w innym mieście w studio fitness, jest pozycja „tancerza”. Stosuje się ją w celu poprawy stabilizacji oraz ćwiczenia równowagi. Podczas niej rozciągane są w sposób szczególny mięśnie proste uda. Ponadto w body art często spotykana jest pozycja w głębokim wypadzie, w której chwytamy stopę kończyny klęczącej.

Regularne treningi i ich efekty

Zajęcia odbywają się w klubach fitness, m.in. w studio Niku.pl. Body Art w Poznaniu cieszy się dużą popularnością, sale podczas zajęć grupowych są wypełnione, a uczestnikami są głównie kobiety, ale nie tylko! Trening wzmacnia mięśnie rąk, dlatego polecany jest przede wszystkim dla osób, których słabym punktem są właśnie ręce. To również dobry sposób na poprawę swojej postawy, dlatego nad body Art powinny się zastanowić osoby na co dzień pracujące przy biurku. Nie bez znaczenia jest relaksujący wpływ ćwiczeń na całe ciało i umysł. Jest to skuteczna metoda rozładowania napięcia i pozbycia się stresu. Naładowanie pozytywną energią pozwala poczuć się lepiej, zharmonizować ciało, a także umysł.

Body Art w Poznaniu i innych miastach jest treningiem opracowywanym z uwzględnieniem kilku aspektów. Regularny udział w zajęciach pozwala wysmuklić ciało, zwiększyć jego elastyczność i siłę. To metoda relaksacji, skuteczna odstresowująca terapia i nauka koncentracji. Trening polecany jest każdemu, szczególnie osobom pracującym umysłowo, przy biurku. Korzyści czerpać z niego będą ponadto osoby starsze. Jest to również doskonałe urozmaicenie tygodniowego planu treningowego ukierunkowanego na spalenie tkanki tłuszczowej i tym samym rozbudowę masy mięśniowej.

Leave a Reply