Zakładanie pierwszych kolczyków dziecku – kiedy jest odpowiedni moment?

Podjęcie decyzji o założeniu pierwszych kolczyków swojemu dziecku jest dla rodziców ważnym wydarzeniem, któremu często towarzyszy niepewność, jaki moment będzie na to odpowiedni. Ile osób tyle opinii, ale czy istnieją jakieś medyczne podstawy, by dokładnie określić czas, w którym należy udać się z dzieckiem do gabinetu kosmetycznego lub salonu piercingu?

Pierwsze kolczyki dla niemowlaka — czy warto się na nie zdecydować?

Według dostępnej i aktualnej wiedzy nie istnieją żadne przeciwwskazania do tego, by niemowlęciu przekłuć uszy. Kolczyki dla niemowlaka powinny być jednak bezpieczne, niewielkie i założone w bezpieczny i szybki sposób. Dlaczego rodzice postanawiają o tak wczesnym wykonaniu tego zabiegu? Przede wszystkim kierują się oni tym, by dziecko nie pamiętało tego wydarzenia i nie doświadczało stresu związanego z wizytą w obcym salonie, a także obecnością nieznanych osób wykonujących przekłucie. Te obawy przy dzisiejszych technikach i wiedzy są jednak zupełnie zbędne. Dzięki coraz to popularniejszej metodzie Blomdahl, założenie pierwszych kolczyków jest szybkie, jednoczesne na oboje uszu i całkowicie bezbolesne. Co więcej, to rozwiązanie sprzyja szybszemu gojeniu nowopowstałych dziurek i zapobiega stanom zapalnym.

Nie należy jednak zapominać, że niemowlę może nieświadomie i dynamicznie pociągnąć założony kolczyk, a przy tym wyjąć go lub delikatnie nadszarpnąć ucho. Jest to jeden z powodów, dla których rodzice postanawiają poczekać, aż dziecko w późniejszym wieku świadomie przejdzie przez to wydarzenie.

Co wziąć pod uwagę, zakładając dziecku pierwsze kolczyki?

Niezależnie od tego, czy kolczyki dla dziecka zakładane są w wieku niemowlęcym, czy wczesnoszkolnym, warto pod uwagę wziąć kilka czynników, które pozwolą ten ważny moment pozostawić we wspomnieniach, jako miłe doświadczenie. By tak się stało, konieczne jest zapewnienie dziecku maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. W tym celu należy zdecydować się na założenie kolczyków, które są hipoalergiczne, czyli wykonane z plastiku lub tytanu medycznego. Takie produkty jubilerskie oferuje marka Blomdahl, która w trosce o dzieci, gwarantuje bezpieczeństwo dla tych, którzy mierzą się z problemem alergii.

Kolczyki dla niemowlaka powinny być oprócz tego założone sprawnie i bezboleśnie. Nie warto zatem decydować się na przekłuwanie uszu za pomocą igły, ale na system jednoczesnego założenia kolczyków na oboje uszu. Metodo Blomdahl to, właśnie ta, która jest jedną z najchętniej wybieranych pośród innych, konwencjonalnych sposobów.

Jak przygotować kilkulatka na założenie kolczyków?

Rozmowa o założeniu pierwszych kolczyków jest jednym z najważniejszych elementów przygotowania. W jej trakcie, by zachęcić dziecko, warto pokazać mu różnorakie wzory i modele biżuterii i pozwolić wybrać ten, który spodoba mu się najbardziej. Ciekawe i inspirujące modele jubilerskie odnaleźć można na stronie marki Blomdahl, gdzie dostępne są bezpieczne i hipoalergiczne kolczyki dla dziecka. Niektóre propozycje są wyjątkowo atrakcyjne dla dziewczynek, ponieważ elementy niestykające się z ciałem, są platerowane złotem. Marzenie o pięknych kolczykach z pewnością pobudzi chęć dziecka do szybkiego ich założenia. Podczas rozmowy warto wspomnieć także o tym, że założenie kolczyków to tylko krótka chwila, a po zagojeniu uszu, dziecko będzie miało jeszcze większą dowolność w wyborze różnych wzorów.

Podsumowując, nie ma jednego konkretnego wieku, w którym należałoby założyć pierwsze kolczyki dla niemowlaka lub kilkulatka. Ważne jest to, by pociechę odpowiednio przygotować i wybrać zarówno bezpieczną i hipoalergiczną biżuterię, jak i szybką i bezbolesną metodę jej założenia. Dokładnie taką, jaką proponuje firma Blomdahl.

Leave a Reply