Gdzie szukać akcesoriów do gry w rzutki?

Tarcze do gry w rzutki to popularny element wystroju barów czy kawiarni. Gra ta, nazywana z języka angielskiego również dartem, doskonale pasuje do niezobowiązujących spotkań. W produkcji niezbędnych akcesoriów przoduje natomiast firma Harrows. Bo dart to nie tylko tarcza i strzałki – jak w każdym sporcie, często największą wagę mają szczegóły.

Skąd wzięły się rzutki?

Dart, strzałki lub rzutki – pod takimi określeniami kojarzony jest w większości ten sport. Cel gry w darta na pierwszy rzut oka wydaje się być raczej nieskomplikowany. Potrzeba do niej kilku osób, które na zmianę próbują trafić lotką w zawieszoną w pewnej odległości tarczę. Warto przy tym zaznaczyć, że na przestrzeni lat zarówno zasady, jak i sama tarcza ulegały licznym modyfikacjom. Nic w tym dziwnego, bo rzucanie lotkami do celu (pnia drzewa bądź spodów beczek od wina) popularne było już kilka wieków temu. Obecnie reguły są ustandaryzowane (było to niezbędne, bo dart zaliczany jest do sportów profesjonalnych), a charakterystyczną tarczę można spotkać w wielu barach i lokalach, w których mają miejsca spotkania towarzyskie. Natomiast początki Harrowsa, jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm kojarzonych z tym sportem, sięgają lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. To właśnie wtedy w Londynie powstał pierwszy sklep tej firmy, oferujący tarcze i inne akcesoria. Niedługo potem zawody w darcie zaczęła transmitować brytyjska telewizja, co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania tą grą. Dziś Harrows to jeden z liderów branży, opisujący swoje wyroby jako małe dzieła sztuki, produkowane zgodnie z najnowszymi standardami i z użyciem najlepszych technologii.

Waga szczegółów

Obecnie charakterystyczną tarczę można dostrzec w wielu miejscach. Znaleźć można ją nie tylko w lokalach barowych, ale i biurach, siedzibach korporacji czy domach. Rzutki to relaksująca gra sprzyjająca zacieśnianiu więzów towarzyskich. Stąd też rosnąca popularność produktów Harrowsa, dzięki którym nawet zwykła partia między przyjaciółmi zyskuję otoczkę profesjonalizmu znanego z telewizyjnych rozgrywek. Mimo że rzutki są raczej nieskomplikowane w budowie, składają się z kilku elementów, które mają wpływ na ich prawidłowe działanie. Harrows oferuje szeroką gamę nie tylko kompletów rzutek, ale i piórek czy końcówek. Różnią się one między sobą nie tylko kolorami i budową, ale często też materiałem, z którego zostały wykonane. Dla bardziej zaangażowanych w darta znajdą się również profesjonalne pokrowce na rzutki, dzięki którym transport lotek stanie się dużo łatwiejszy. Najbardziej oddani gracze mogą też nabyć specjalne koszulki, dzięki którym nawet na rozgrywce w barze z przyjaciółmi będą mogli poczuć się jak na profesjonalnych zawodach sportowych.

Leave a Reply