Jakie są najlepsze otulacze dla niemowlaka?

Otulacze dla niemowlaka, należy kupować, kompletując dla niego wyprawkę, ponieważ to oczywiście w pierwszych miesiącach życia niemowlę będzie czerpać z niego najwięcej korzyści. Otulacze dla niemowlaka powodują, że malec lepiej śpi oraz sporadycznie miewa kolki, natomiast jeżeli dobierzesz dobry typ, w przyszłości będzie spełniał funkcję śpiworka. Otulacz można zakładać maluchowi do spania w łóżeczku, kolebce, czy na spacerze w wózku. Spanie w otulaczu zapewnia maluchowi komfort zbliżony do tego, jaki dziecko miało w brzuchu mamy.

Otulacze dla niemowlaka – czym są?

Istnieją dwa typy otulacza dla noworodka. Podstawowy typ to gotowy zrobiony „śpiworek” do jakiego wkłada się nóżki dziecka, natomiast góra regulowana na rzep pozwoli dokładnie okryć dziecko. Rączki dziecka należy ostrożnie złożyć blisko tułowia oraz złączyć rzepy, uważając aby przy szyi dziecka nie było za ciasno. Taki otulacz jest przeznaczony zwłaszcza dla małych, niewprawionych jeszcze rodziców. Kolejny typ otulacza, jaki preferują rodzice którzy mają doświadczenie z dziećmi, to wielka pielucha muślinowa.

Spowijanie – dlaczego warto je stosować?

Poród stanowi ogromną zmianę w życiu malucha. Kontakt z mamą, jaki do tej chwili był nieograniczony, staje się mniejszy. Umysł dziecka odbiera znacznie więcej czynników aniżeli wcześniej. Wszystko to powoduje u dziecka stan zdenerwowania. Aby dziecko było spokojniejsze lekarze od lat polecają ciasne otulanie bobasa, szczególnie w wypadku wcześniaków, więc niezwykle istotne jest to, aby zakupić odpowiednie otulacze dla niemowlaka, takie jak np. https://alberomio.pl/otulacze-dla-niemowlaka/.

Spowijanie polecane jest od wczesnych dni życia dziecka do prawie 3 miesiąca. Zasadniczo stosowania otulaczy powinno się zaprzestać gdy dziecko rozpoczyna samo się przewracać na boki oraz brzuszek. Poza tym od 2-3 miesiąca dziecko staje się bardziej dynamiczne, przez co wymaga większej swobody ruchów. Okres adaptacji dziecka do aktualnych warunków jest cechą niezwykle osobistą.

Jaki otulacz dobrać?

Przy każdym artykule wybieranym dla niemowlęcia powinniśmy kierować się dbałością o zabezpieczenie. Otulacze to produkty, jakie znajdują się blisko skóry, a momentami są jedyną powłoką poza pieluchą. Najlepiej zatem wybierać zrobione z ekologicznych włókien, co zapewni przewiew, nie doprowadzając do przegrzania brzdąca. Do otulania najmniejszych idealnie sprawdzają się artykuły zrobione z delikatnego muślinu, bawełny lub bambusowe.

Leave a Reply