Dlaczego dziewczynki tak uwielbiają lalki Barbie?

Wśród wszystkich zabawek dla dziewczynek z pewnością najsłynniejszą jest lalka Barbie, która od kilkudziesięciu lat towarzyszy dzieciom w zabawach. Przez te wszystkie lata lalki Barbie bardzo się zmieniały, dzięki czemu obecnie znacznie lepiej oddają standardy urody oraz ukazują różnorodność, podążając za zmieniającym się światem społecznym. W artykule zastanowimy się nad tym, co stanowi o nieustannej popularności tych lalek, które pozostają ulubionymi zabawkami wielu dziewczynek.

Lalka, którą kocha cały świat

Lalkami Barbie bawiło się już kilka pokoleń dziewczynek. Do tej pory są to jedne z najbardziej popularnych zabawek, na podstawie których powstał już szereg bajek animowanych, seriali, książek i gier. Pierwsza Barbie została zaprojektowana w 1958 roku, a wypuszczona na rynek rok później. Już w pierwszym roku produkcji odniosła niesamowity sukces, ponieważ idealnie wpisywała się w potrzeby ówczesnych dziewczynek. Choć klasyczna Barbie była jedynie wyobrażeniem na temat idealnej szczupłej, wysokiej, blondwłosej kobiety sukcesu obecnie różnorodność dostępnych lalek jest ogromna. Barbie zmienia się wraz z kolejnymi pokoleniami dzieci. Wszystkie akcesoria pozwalają na tworzenie niezliczonej ilości scenariuszy. Barbie bywa astronautką, lekarką, nauczycielką, policjantką. Możemy ją zobaczyć w tradycyjnych strojach ludowych, przepięknych kreacjach naśladujących te z największych domów mody, jak i całkiem zwyczajnych stylizacjach, które wybierają nasze mamy. Jedno jest pewne – lalki Barbie to sposób na świetną zabawę, która nigdy się nie nudzi!

Bądź kim tylko zechcesz z Barbie

Lalki Barbie ukazują obecnie także możliwości rozwoju kariery zawodowej i często motywuje dziewczynki do spełniania własnych marzeń. Ken i Barbie są najbardziej znaną parą w świecie zabawek. Obecnie kolekcja lalek liczy już wiele różnorodnych postaci, dlatego każda dziewczynka z łatwością znajdzie te, które odpowiadają jej zainteresowaniom i marzeniom. Można wybierać też dodatkowe zestawy, które urozmaicą zabawę o inne akcesoria takie jak samochód, dom, zwierzęta czy przedmioty użytku codziennego. Świat Barbie jest niezwykły i kolorowy, co fascynuje dziewczynki na całym świecie od wielu lat. Umożliwia tworzenie coraz to nowych historii bohaterek i puszczenie wodzy fantazji. Sprawia, że dzieci często mają swoje pierwsze wyobrażenia dotyczące przyszłości, dzięki czemu rozwijają nowe pasje. Barbie zachęca do spełniania swoich marzeń i współpracy z innymi. Zabawa z lalkami to jedno z ulubionych zajęć dziewczynek, które wspólnie będą miło spędzać długie popołudnia.

Leave a Reply