Medistenol – skuteczny ratunek na stawy!

Dolegliwości związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem stawów dotykają coraz to więcej osób. Najbardziej podatni na tą chorobę są osoby w starszym wieku, jak również cierpiący na nadwagę, otyłość i cukrzycę. Wielu lekarzy i specjalistów z dziedziny ortopedii zaleca swoim pacjentom kurację wybranymi suplementami diety. Tabletki na stawy pozwalają zminimalizować ból i zapobiegają pogłębianiu dolegliwości związanych z zwyrodnieniem i zapaleniem stawów. Doskonałym przykładem jest suplement diety o nazwie Medistenol, który to ma wysokie aktywne stężenie składników wspierających budowę stawów i dostarcza cenne witaminy oraz minerały.

Kiedy sięgnąć po Medistenol?

Suplementy diety na stawy to preparaty, które powstają w celu złagodzenia dolegliwości związanych z pogorszeniem się kondycji stawów w związku z ich nadmiernym zużyciem, urazami czy też w przypadku choroby zwyrodnieniowej. Najczęściej dostępne są w postaci tabletek, kapsułek lub proszków. W zależności od rodzaju mogą mieć nieco odmienny zestaw związków aktywnych, inną konfigurację i proporcję.

Medistenol to chętnie wybierany suplementy diety na stawy, ma działanie zapobiegawcze i lecznicze, dlatego też jego przyjmowanie poleca się rozpocząć już na etapie odczuwania lekkich (pierwszych) dolegliwości. Zawiera wyselekcjonowane składniki, które pomagają skutecznie regenerować tkankę łączną, zazwyczaj jako pierwszą ulegające uszkodzeniu. Ma działanie przeciwzapalne i wspomagające produkcję swoistego smaru, jakim jest maź stawowa. Wspiera i zwiększa produkcję kolagenu, dodatkowo dzięki witaminom i minerałom wzmacnia cały organizm

Jakie substancje wchodzą w skład Medistenolu?

Medistenol powstaje w warunkach laboratoryjnych i odznacza się wysoce skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych i dodatków o efekcie odżywczym. Jeśli chodzi o substancje mające największy wpływ na kondycję stawów, to w Medistenolu znajdziemy między innymi:

  •       witaminę C
  •       kwas hialuronowy
  •       kolagen
  •       chondroitynę
  •       glukozaminę
  •       L-cysteinę
  •       Wyciągi z różnych ziół i roślin np. kurkuma, imbir (działanie przeciwzapalne) i wiele innych

Obecność glukozaminy i chondroityny w Medistenolu pozwala dostarczyć do organizmu substancje, które powinny się w nim naturalnie zawierać (substancje, których produkcja spada wraz z wiekiem). Glukozamina uzupełnia uszkodzoną chrząstkę stawowa i płyn stawowy. Sprawia, że chrząstki lepiej funkcjonują i nie tak szybko ulegają zniszczeniu, dodatkowo wykazuje działanie przeciwbólowe. Chondroityna to kolejny wartościowy składnik zawarty w Medistenolu, wspiera on budowę tkanek, chrząstek i kości. Dodatkowo zawartość witaminy C i kolagenu ma zapewniają odpowiednią ruchomość stawów, niwelują ból i zapobiegają rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów.

Leave a Reply