Pielęgnacja na najwyższym poziomie

Dbanie o ciało to nie jest tylko kwestia mody czy też zdrowia. To inwestycja, która sprawia, że pomimo upływającego czasu niesprzyjających warunków czy też różnego rodzaju zabiegów skóra będzie prezentować się świetnie. A na jej wygląd niebagatelny wpływ ma zarówno wysiłek fizyczny, jak i dieta i odpowiednio dobrane kosmetyki. To one gwarantują odpowiednie nawilżenie oraz świetną kondycję. Wśród dedykowanych do odpowiedniego rodzaju oraz wieku skóry kosmetyków znajdziemy te nawilżające, pielęgnujące, antycellulitowe, które wykorzystują zarówno składniki naturalne oraz najnowszą wiedzę technologiczną.

Bogate składniki w kosmetykach

By kremy czy balsamy działały dobroczynnie na skórę i sprawiały, że będzie ona piękna i zdrowa, warto przyjrzeć się zawartym w nich składnikom. W szeregu zabiegów dobrze jest pamiętać również o regularnym peelingu, który sprawia, że kosmetyki doskonale się wchłaniają, a tym samym lepiej działają. Często wykorzystywane jest na przykład masło shea, oliwkowe lub kakaowe, które świetnie nawilża i dba o odbudowę płaszcza hydrolipidowego skóry. Tego typu produkt jest dedykowany przede wszystkim suchej skórze i zostawia na niej cienką warstwę, która zapobiega przed utratą nawilżenia. Kosmetyki z masłem shea to skoncentrowana bomba odżywcza. Dlatego właśnie coraz częściej są wybierane przez klientki poszukujące naturalnych rozwiązań.

Masło shea – afrykańskie bogactwo

Wyjątkowe właściwości masła shea, inaczej zwanego masłem karité, doceniane są nie tylko w kosmetyce. W gastronomii sprawdza się jako bogaty w witaminy i minerały zdrowy olej do smażenia. Twarda postać, która pod wpływem ciepła zmienia się w tłusty olej, pozyskiwana jest z nasion afrykańskiego drzewa Masłosz Parka. Masło shea jest cennym źródłem naturalnych przeciwutleniaczy, witamin A i E i fantastycznie zapobiega starzeniu się skóry oraz chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych szczególnie latem i zimą. Bogata struktura uzupełnia braki lipidów w skórze i podczas mrozów idealnie zabezpiecza przed podrażnieniami. Poza tym wielu specjalistów podkreśla właściwości przeciwzmarszczkowe i odmładzające masła shea. Przede wszystkim wpływa na produkcje kolagenu i jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym.
Masło shea nierafinowane warto stosować na skórę i włosy w czystej postaci. Poza tym jest ono składnikiem wielu kosmetyków pielęgnacyjnych i sprawdza się w codziennych zabiegach, jak i tych wysoko specjalistycznych. Poza ochroną skóry oraz jej odżywianiem ten cenny olej łagodzi podrażnienia oraz jest doskonałą maścią na drobne skaleczenia i przyspiesza gojenie się ran. Spróbuj masła shea ze sklepu gaj-oliwny.pl

Leave a Reply