Nici liftingujące to zabieg medycyny estetycznej, który cieszy się ogromną popularnością. Wyróżnia się kilka rodzajów nici, najpopularniejsze z nich to nici liftingujące PDO oraz Aptos. Pierwsze są całkowicie gładkie, drugie wyposażone są w specjalne haczyki. Łączy je to, że ulegają całkowitemu wchłonięciu przez skórę i dają długotrwały efekt liftingu twarzy. Który zabieg wybrać?
Czym są nici liftingujące?
Wbrew pozorom nici liftingujące nie są technologią, która powstała na potrzeby medycyny estetycznej. W tradycyjnej chirurgii są znane od lat, gdzie wykorzystuje się je przy precyzyjnych operacjach.
W przypadku zabiegów medycy estetycznej nici liftingujące służą do podnoszenia skóry i niwelowania jej opadania wywołanego wiekiem. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który umieszcza nić na cienkiej igle, a następnie wprowadza ją precyzyjnie pod skórę. Lifting nićmi pobudza też skórę do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych, dzięki czemu szybko staje się ona jędrniejsza i młodsza. Ważną cechą nici liftingujących jest to, że wykonane są z materiałów rozpuszczalnych, neutralnych dla naszego organizmu. Po kilku miesiącach ulegają zupełnemu wchłonięciu, ale ich efekt utrzymuje się przez około dwa lata.
Nici liftingujące PDO
W odróżnieniu od innych systemów, nici liftingujące PDO nie posiadają stożków ani haczyków. Polidioksanon (stąd PDO), z którego zostały wykonane, to silne syntetyczne włókno, którego strukturę tworzą albo dwa skręcone stałe włókna (polifilament), albo jedno (monofilament). Materiał ten wzmaga produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność skóry. Dochodzi też do syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Działanie tych nici liftingujących przyczynia się też do syntezy naturalnego wypełniacza w skórze – kwasu hialuronowego.
Skóra po liftingu twarzy nićmi PDO natychmiast poprawia swój wygląd. Jednak proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny) rozpoczyna się dopiero po około 10–14 dniach i trwa przez cały okres utrzymywania się polidioksanonu w organizmie (do 240 dni). Efekt liftingu twarzy trwa zazwyczaj do 2 lat. Nici liftingujące PDO sprawiają, że skóra staje się bardziej elastyczna, jędrniejsza i lepiej nawilżona. Ich obecność skutkuje powstaniem mikro zwłóknień, które nawet po wchłonięciu nici, podtrzymują skórę.
Lifting nićmi Aptos
Nici haczykowe Aptos liftingują, ale też i rewitalizują tkanki. Zabieg nimi przeznaczony jest dla osób z niewielkimi zwiotczeniami skóry. Warto wiedzieć, że lifting nićmi działa też profilaktycznie, opóźniając proces starzenia. Skuteczność nici liftingujących Aptos dostępnych m.in. w warszawskiej Klinice Miracki tkwi w ich zróżnicowanej budowie, kształcie i wielokierunkowym ułożeniu haczyków. Wykonane są z kwasu polimlekowego i kaprolaktanu, dzięki czemu mają silne właściwości stymulacyjne. Pierwsze pozytywne zmiany widoczne są tuż po zabiegu, ale jak w przypadku wszystkich nici liftingujących na finalny efekt trzeba poczekać od trzech do sześciu miesięcy. Lifting twarzy utrzymuje się przez około dwóch lat.
W warszawskiej Klinice Miracki skorzystamy z trzech rodzajów tych nici liftingujących:
- Aptos Nano – nici bez wypustów, podwójnie skręcone na kształt warkocza. Zapewniają podwójny efekt – liftingu oraz biorewitalizacji. Po zabiegu skóra wyrównuje się i wygładza.
- Aptos Excellence – polecane przy pierwszych oznakach starzenia. Często stosowane w obrębie czoła. Skóra po liftingu staje się bardziej elastyczna i gładka. Nici nadają efekt wielowymiarowego odmłodzenia.
- Aptos Light Lift – tworzą silnie podtrzymujący szkielet, dzięki czemu utrzymują tkanki w ich pierwotnym położeniu. Dodatkowo kwas zawarty w niciach aktywuje rewitalizację i spowalnia proces starzenia.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami medycyny estetycznej z warszawskiej Kliniki Miracki.