Młoda skóra bez skalpela? Postaw na nieinwazyjny lifting Ulthera!

Jeszcze do niedawna, jedynym, skutecznym i przynoszącym natychmiastowe efekty sposobem odmładzania były interwencje chirurgiczne z użyciem skalpela. Dziś wiele zmieniło się w tym temacie, czego najlepszym dowodem jest nieinwazyjny lifting Ulthera, będący innowacyjną metodą poprawy wyglądu skóry – bez przerwania ciągłości skóry i konieczności poddawania się rekonwalescencji po zabiegu. Co warto wiedzieć o tej metodzie?

Wskazania i przeciwwskazania

Nieinwazyjny lifting Ulthera jest polecany wszystkim osobom, które pragną przywrócić skórze młody wygląd, a boją się – obarczonych wysokim ryzykiem niepowodzenia – zabiegów chirurgicznych. Dedykowany w celu podniesienia brwi i przy opadających powiekach czy wygładzania zmarszczek na czole i fałdach nosowo-wargowych. Polecany pacjentom z opadającym, zwiotczałym podbródku, zanikiem linii żuchwy i opadającym kącikiem ust. Nieinwazyjny lifting Ulthera cechuje się dużą skutecznością i dobrymi rezultatami.

Czy jednak jest polecany dla wszystkich? Jak się okazuje – nie, ponieważ zabiegu nie można wykonywać u osób z otwartymi ranami, pacjentów z wszczepionymi rozrusznikami serca, ze stentami metalowymi, implantami oraz bioabsorbowalnymi implantami mechanicznymi. Przeciwwskazaniem do zabiegów Ulthera są również zmiany chorobowe twarzy, trądzik, choroby zakrzepowe, systemowe i skórne, a także inne dysfunkcje hemostatyczne.

Czy zabieg jest bolesny?

Jak w przypadku innych zabiegów, tak i przy nieinwazyjnym liftingu Ulthera, wiele pań zastanawia się, czy jest on bolesny. Generalnie, nie powoduje większych dolegliwości bólowych. Jedyni na początku, w momencie oddziaływania fal ultradźwiękowych, pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort, który znika po kilku sekundach. Osoby, które bardzo boją się bólu lub mają niski próg bólowy, mogą na pół godziny przed zabiegiem przyjąć środek przeciwbólowy (lek nie może mieć działania przeciwzapalnego).

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od miejsca, które jest poddawane działaniu fal ultradźwiękowych, zabieg może trwać od 15 do 40 minut. Co ważne, od razu po jego przeprowadzeniu, możliwy jest powrót do codziennych aktywności – bez konieczności rekonwalescencji.

Jak długo utrzymują się efekty? Generalnie, wszystko zależy od indywidualnych cech danej osoby. Niemniej jednak, poddając się nieinwazyjnym zabiegom Ulthera, można się spodziewać, że rezultaty będą utrzymywały się przez co najmniej jeden rok, a często nawet do 4 lat!

Leave a Reply