Top 5 noworocznych postanowień, których warto dotrzymać

Nowy Rok to czas postanowień. Pewnie już od dzieciństwa takowe sobie składaliście, ale ilu z nas tak naprawdę ich dotrzymywało. Lata lecą, a my nadal składamy obietnice, jednak tym razem poradzimy Wam, których koniecznie należy dotrzymać. Już teraz zdradzimy odrobinkę i doradzimy, abyście koniecznie odwiedzili stronę WygodnyRower.pl. A więc zaczynamy.

Top 1: koniec ze śmieciowym jedzeniem

Są ludzie dla, których gotowanie jest pasją, ale my zdecydowanie do nich nie należymy, a może po prostu nam się nie chce i bądźmy szczerzy, ta druga opcja jest prawdziwa. Wszak po całym dniu w pracy czy na uczelni jedynie o czym myślimy to jedzenie i spanie. A jak się jest głodnym to oczywiście najłatwiej zamówić jedzenie. Może być to pizza czy kebab, a do tego frytki i cola. Cóż raczej taki zestaw jest mało zdrowy. Ale mówimy temu dojść i rozpoczynamy zdrową dietę i tutaj mamy dla Was ciekawy trick. A mianowicie najlepiej przygotowywać posiłki dzień wcześniej i naprawdę nie musi to zajmować wiele czasu. Można np. przygotować warzywne risotto na kilka dni i tak naprawdę każdego dnia smakuje obłędnie. Do tego szklanka soku i pyszny posiłek gotowy. Zatem nie trzeba wcale co dzień gotować, by móc się zdrowo odżywiać. Również w pracy warto jadać zdrowo. Możecie przygotowywać sobie sałatkę bądź też kupić takie z hummusem w supermarkecie. Sprawdziliśmy i są nie tylko smaczne, ale i zdrowe.

Top 2: koniec z paleniem

My akurat nie palimy, wszak ciało to nasza świątynia. Ok, może to nie do końca prawda, ale papierosów unikamy jak ognia. Dlatego i Wam to radzimy. Pomyślcie, że palacze zdecydowanie częściej chorują na raka, ale również mają żółte zęby czy brzydkie paznokcie. Zatem, jeżeli nie przekonuje was aspekt zdrowotny, to być może przekona Was fakt, że palacze mają więcej zmarszczek, szybciej się starzeją i wyglądają na dużo starszych. Jednocześnie także e-papierosy są złem. Wystarczy tylko poczytać kilka publikacji na ten temat. Choćby w Stanach Zjednoczonych tacy palacze często chorują na zapalenia płuc. Chyba przekonał Was ten argument? Jednocześnie i tutaj mamy dla Was trik, przed każdym papierosem zjedźcie kawałek jabłka, wtedy papieros przestaje smakować. Już po krótkim czasie możecie zmniejszyć ilość wypalanych papierosów, a być może nawet szybko rzucić. Trzymamy kciuki.

Top 3: oszczędność i „no waste”

Bądźmy szczerzy kupowanie może być nałogiem, a jednocześnie sprawia, że nasze portfele często są szybko puste. A więc postanowiliśmy oszczędzać. Dzięki temu szybko można odłożyć pieniądze i wydać je np. na wakacje. Zatem najlepiej kupować tyko to, co potrzebne. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale i jedzenia, wszak tego drugiego marnujemy na potęgę. Najlepiej też przygotowywać listy zakupów i planować z wyprzedzeniem posiłki i oczywiście tych list się trzymać. Polecamy także gotowanie zamiast zamawiania jedzenia.

Top 4: bądźmy aktywni

Nasze kolejne postanowienie wiąże się z aktywnością. Otóż rozpoczynamy uprawianie sportów. A dokładnie jazdę na rowerze, wszak to przyjemność jakiej mało. Rowerem będziemy jeździć też do pracy – jeszcze na tym zaoszczędzimy i zrobimy naprawdę coś bardzo dobrego dla swojego zdrowia. Jeżeli nie macie jeszcze swojego jednośladu, to nie musicie kupować, polecamy Wam wypożyczalnię rowerów w Warszawie. Z kolei, jeżeli chcecie zakupić tani i dobry rower to koniecznie odwiedźcie stronę WygodnyRower.pl. Pamiętajcie, że dzięki jeździe na rowerze możecie utrzymać właściwą wagę, ale i polepszyć samopoczucie, a przy tym zmniejszacie ryzyko wystąpienia chorób krążenia.

Top 5: mniej zabawy ze smartphonem

Wiele osób jest od swojego telefonu wręcz uzależnionych. Dlatego im wszystkim i przy okazji również sobie samym życzymy mniej korzystania ze smartphona. Zamiast spędzać wolny czas z telefonem, będziemy czytać. Wszak dzięki temu możemy jeszcze bardziej poszerzyć swoje horyzonty.

Warto składać postanowienia, ale trzeba ich dotrzymywać. Dlatego my już wiemy, że naszym postanowieniem nie będzie rezygnacja ze słodyczy, gdyż i tak go nie dotrzymamy. A po co się łudzić?

Leave a Reply