Czy tenis stołowy to sport dla każdego?

Wiele osób postrzega stołową odmianę tenisa jako jego uproszczoną, bardziej przystępną wersję. Czy jest to prawda? Nie można zaprzeczyć, że na dyscyplinę tą łatwiej natrafić w formie rekreacyjnej, lecz tak naprawdę jest to całkowicie odmienna gra. Profesjonalny tenisista stołowy, z rakietką Atemi 5000 to bez wątpienia zupełnie inna liga niż amator, który lubi od czasu do czasu poodbijać sobie piłeczkę do ping-ponga wraz ze znajomymi. Rozróżnienie to jest konieczne, aby dobrze organizować wydarzenia sportowe związane z tenisem stołowym, ale także prawidłowo dobierać wyposażenie do danego zawodnika. To raczej oczywiste, że rakietka przystosowana do gry rekreacyjnej nie spisze się podczas meczy na naprawdę wysokim poziomie. Co więcej, chcąc uczestniczyć w turniejach, trzeba liczyć się z pewnymi, odgórnie narzuconymi zasadami, które ograniczają nasz wybór sprzętu. Dla przykładu – wysokiej jakości rakietka Atemi 5000 spełnia turniejowe standardy na większości zawodów, czego nie można powiedzieć o jej tańszych imitacjach. To bardzo ważne, aby zawsze mieć na uwadze faktycznego producenta zakupionego przez nas sprzętu. Chociaż Atemi 5000 i tak nie należy do najdroższych, możliwych do nabycia rakietek, to jej solidne wykonanie i wysoka ergonomia z pewnością powinny spełnić wymagania nawet zawodowych graczy.

Czy Atemi 5000 nadaje się do użytku przez początkujących?

W niektórych dyscyplinach sportowych osoby początkujące muszą nabywać akcesoria specjalne dostosowane do gry na nieco niższym poziomie. Ping-pong jednak do nich nie należy – nawet jeśli dopiero rozpoczyna się swoją przygodę z tenisem stołowym, śmiało można wyposażyć się w wysokiej jakości rakietkę. Tak naprawdę, jest to nawet zalecane – przyzwyczajając dłoń do charakterystycznej, profesjonalnie zaprojektowanej rączki, zdecydowanie szybciej rozwiniemy umiejętności gry oraz szybki refleks.

Czy rakietkę Atemi zaleca się dla zaawansowanych graczy?

Wybór odpowiedniej rakietki do tenisa powinien stanowić absolutny priorytet, jeśli interesuje nas gra profesjonalna. Decyzja ta powinna być częściowo zdeterminowana indywidualnymi preferencjami – każdy model jest nieco inny, dlatego może nam odpowiadać w mniejszym bądź większym stopniu. Większość zawodowców poleca rakietkę Atemi 5000, ponieważ idealnie nadaje się zarówno do treningu, jak i do faktycznych meczów turniejowych. Co więcej, wyróżnia się ona całkiem atrakcyjną ceną – przynajmniej jak na wyposażenie tak wysokiej klasy. Warto jest ją nabyć, choćby jako egzemplarz zapasowy, z uwagi na jej uniwersalność.

Leave a Reply