Innowacyjne leczenie falami

Terapia falami uderzeniowymi skutecznie eliminuje bóle pochodzące z układu mięśniowo-szkieletowego. Stosowana jest w medycynie sportowej, estetycznej oraz w rehabilitacji. Szybko przywraca zdrowie oraz regeneruje organizm po przeszłych urazach i kontuzjach. Zabiegi falami uderzeniowymi są właściwe, gdy wykorzystuje się do tego celu specjalistyczny sprzęt medyczny. Potrzebna jest także odpowiednia wiedza i doświadczenie osoby przeprowadzającej zabieg.

Nazwa fala uderzeniowa pochodzi z języka angielskiego SWT (Shock Wave Therapy). Pozwala na leczenie chorych tkanek i pozbycie się chronicznego bólu pochodzącego z układu ruchowego.

Tego typu zabiegi wykonywane są w jednym z gabinetów w Warszawie. Więcej informacji odnośnie terapii można znaleźć pod słowami ,,fala uderzeniowa Warszawa” . Renomowany gabinet przeprowadzający terapie falami uderzeniowymi znajduje się na ulicy Twardowskiej 3 w Warszawie. W warszawskim gabinecie używa się nowoczesnego sprzętu medycznego, który pozwala na szerokie dostosowanie parametrów fali uderzeniowych.

Skutki zabiegów falami uderzeniowymi

Fala uderzeniowa powstaję w wyniku tworzenia ciśnienia, które jest gromadzone w specjalnym aparacie. Ciśnienie pozwala na wytworzenie impulsów i skierowanie ich w formie fali na chore miejsce. Głowica aparatu jest przykładana do konkretnego miejsca bólu i dociera w głąb ciała. Oddziałuje na chore tkanki regenerując je i przywracając im plastyczność.

Osoby korzystające z zabiegów falami uderzeniowymi czują znaczną poprawę zdrowia nawet po jednym zabiegu. Dzieje się tak, dzięki kierowaniu fali tylko w odpowiednie miejsce dotknięte zmianą chorobową. Fala uderzeniowa przy każdym zabiegu usuwa stan zapalany i działa przeciwbólowo. Każdy z pacjentów boryka się z innym schorzeniem, dlatego też bardzo ważne są parametry fali uderzeniowej. Czas trwania, głębokość oraz moc fali musi być każdorazowo indywidualnie ustalana dla pacjenta. Dobrze dobrane parametry szybko i skutecznie pozwalają przywrócić zdrowie i wyeliminować ból.

Fala uderzeniowa doskonale odnajduje się w medycynie estetycznej. Do najważniejszych efektów następujących po zabiegach falami uderzeniowymi zaliczymy:

  • pojawienie się nowych naczyń włosowatych i poprawa ukrwienia skóry
  • zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych
  • regeneracja włókien kolagenowych
  • zredukowanie cellulitu oraz złogów tłuszczowych
  • rozluźnienie mięśni i tkanek
  • regeneracji systemu nerwowego

Skuteczność terapii falami uderzeniowymi

Skuteczność terapii falą uderzeniową jest uzależniona od wielu czynników. Do najważniejszych można zaliczyć:

  • szybką oraz dokładną diagnostykę, dzięki której precyzyjnie można określić problem oraz lokalizację miejsca chorobowego
  • czas, w którym są wykonywane pojedyncze zabiegi falami uderzeniowymi
  • doświadczenie oraz wiedza lekarza/fizjoterapeuty wykonującej zabieg
  • użycie sprzętu i dobór odpowiednich parametrów fali uderzeniowej

Dla kogo przeznaczone są zabiegi falami uderzeniowymi?

Terapia falami uderzeniowymi może być stosowana praktycznie przez każdego. Niepolecana jest jedynie kobietom w ciąży lub będącym w trakcie karmienia. Powinny unikać jej osoby cierpiące na nowotwór lub niewydolność wątroby, mające problemy z krzepliwością krwi, posiadające rozrusznik serca i przechodzące przez ostre infekcję.

Terapie falami uderzeniowymi są proponowane dla osób cierpiących na dolegliwości takie jak: zapalenie krętarza większego lub kaletki podbarkowej, bóle kręgosłupa, barków i łokci, zwapnienia pojawiające się w stawach, cieśń nadgarstka, ostroga piętowa dolna oraz górna i pięta Haglunda, zapalenia ścięgna Achillesa oraz rozcięgna podeszwowego, kolano skoczka i biegacza. Więcej informacji odnośnie efektów działania terapii falami uderzeniowymi możecie znaleźć na fala-uderzeniowa.warszawa.pl.

Leave a Reply