Zwiększ swoją ochronę przed wirusem!

Pandemia koronawirusa wymusiła na nas zupełnie nowe podejście do codzienności. Obowiązkowe stało się zasłanianie nosa oraz ust, na przykład za pomocą maseczek wiązanych wielorazowych, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego. Rzadziej widujemy się z bliskimi, nie chcąc ich narażać na ewentualne zarażenie się. Zawsze należy mieć przy sobie maseczkę, którą dziś obligatoryjnie trzeba nosić w przestrzeni publicznej. Jaka będzie najlepsza?

Maseczka wielorazowa

Maseczki wiązane wielorazowe to doskonałe rozwiązanie szczególnie na chłodniejsze dni. Z jednej strony pozwalają one swobodnie oddychać, co jest bardzo ważne w kontekście poruszania się na ulicy czy w sklepie, z drugiej zaś strony materiał pozwala zatrzymać przy skórze ciepło. Zimą chętnie chowamy twarz w szaliku czy kurtce, jednak w dzisiejszych czasach nie są one najlepszą ochroną. O wiele lepiej sprawdzają się maseczki wiązane wielorazowe. Zakup maseczek wiązanych wielorazowych jest o tyle korzystny, że nie trzeba martwić się o ich rozmiar i to, czy będą one pasować nam lub osobie, której kupujemy maseczkę. Wiązanie sprawia, że rozmiar maseczki można dostosować do wielkości twarzy, zatem jest to bardzo uniwersalny zakup, który chroni nas w czasie epidemii koronawirusa.

Wygoda i bezpieczeństwo

Maseczki wiązane wielorazowe można z łatwością wyprać zaraz po powrocie do domu. Powinny być one prane codziennie, choć eksperci są zdania, że mogą być one również potraktowane gorącą parą przez kilka minut, gdyż zabija ona wirusa. Jest to jednak rozwiązanie połowiczne, gdyż na maseczce poza koronawirusem mogą znajdować się także inne drobnoustroje, które niekoniecznie zginą pod wpływem wysokiej temperatury. Warto więc, jeżeli to tylko możliwe, prać maseczkę wiązaną wielorazową po każdym wyjściu z domu. Ze względu na to, że nikt nie chce robić prania codziennie, gdyż jest to kosztowne i niewygodne, warto zakupić większą ilość maseczek, na przykład na każdy dzień tygodnia inną. Maseczki najprawdopodobniej zostaną z nami na dłużej, dlatego też warto zadbać o to, aby nie były one nudne i nijakie. Większość firm odzieżowych wypuściła nawet na rynek maseczki własnego projektu, aby każdy mógł wybrać idealną dla siebie. Chociaż to bezpieczeństwo jest najważniejsze, dobrze przy tym czuć się komfortowo i wyglądać modnie. Kolorowe maseczki wiązane wielorazowe mogą bowiem zachęcić sceptyków, a także dzieci do ich noszenia. Dbajmy o siebie i o innych w tym trudnym czasie i koniecznie wyposażmy się w odpowiednią ilość maseczek.

Leave a Reply