Wózek 2w1 i 3w1 – jakie cechy maja te modele?

Wózki 2w1 i 3w1 to bardzo popularne rozwiązania wielofunkcyjne. To właśnie nad ich zakupem najczęściej zastanawiają się przyszli rodzice. Nic dziwnego, bowiem tego rodzaju wózki są naprawdę funkcjonalne. Posiadają również kilka innych istotnych cech, które przybliżymy poniżej.

Wózek 2w1 i 3w1 – elementy wchodzące w ich skład

Wózek wielofunkcyjny 2w1 to rozwiązanie, które składa się ze stelaża, gondoli jak i siedziska (spacerówki). Z kolei wózek 3w1 jest bogatszy jeszcze o nosidło, które można montować tak na stelażu jak i w samochodzie. Obie te opcje starczają na dłuższy czas. Wszystko dzięki temu, że tak nosidło jak i gondola przydają się głównie w pierwszych miesiącach życia dziecka. Wówczas jego pozycja do transportu powinna być leżąca w gondoli i półsiedząca, z pełnym podparciem w nosidle. Oba wózki tak 2w1 jak i 3w1 zajmują sporo miejsca po złożeniu. Wszystko przez to, że do bagażnika samochodowego należy schować osobno stelaż jak i wykorzystywany aktualnie element górny, czyli gondolę lub siedzisko. Znacznie lepiej sytuacja wygląda jeśli na zakupach, czy krótkim spacerze wykorzystuje się nosidło. Wówczas służy ono tak do transportu w samochodzie jak i poza nim.

Wózek 2w1 i 3w1 – funkcjonalność

Funkcjonalność opisywanych rozwiązań nie wynika wyłącznie z części składowych wózków, ale także kilku innych elementów. Do nich należą chociażby koła, mające ogromny wpływ nie tylko na wygodę podróżowania dziecka jak i na zwrotność wózka. Ta ostatnia znacznie wpływa z kolei na łatwość prowadzenia pojazdu. Takie koła powinny mieć odpowiednią wielkość, a także materiał z którego zostaną wykonane. Najlepiej już od jakiegoś czasu sprawdzają się te pompowane, które dobrze wybierają dziury nie tylko z leśnych ścieżek, ale także miejskich chodników. Takie koła powinny zostać również wyposażone w możliwości skrętne, a także ich blokadę. Dzięki temu prowadzący wózek 2w1 czy też 3w1 będzie miał możliwość dostosowania opcji do aktualnych potrzeb warunkowanych przez podłoże. Kolejną istotną cechą wózka wielofunkcyjnego będą liczne regulacje. Mowa tutaj o ustawianiu kąta nachylenia oparcia, czy to w gondoli, czy spacerówce, a także o zmianie ustawienia rączki do prowadzenia. Te cechy mają istotny wpływ na wygodę prowadzącego jak i możliwości poznawania świata przez najmłodszych.

Wózek 2w1 i 3w1 – gdzie kupić?

Sklepów, które mają w swojej ofercie takie rozwiązania jak wózek 2w1 i 3w1 jest naprawdę wiele. Można udać się do ich punktów stacjonarnych jak i zapoznać się z asortymentem poprzez stronę www. Może to być np. wyszukana https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Wozki-wielofunkcyjne-3w1/65. Takie działanie daje wiele możliwości porównań. Stacjonarnie niestety nie zawsze można zapoznać się ze wszystkimi opcjami. Jednak spokojnie można się to takiego wózka przymierzyć. Jak znajdzie się już dobry sklep to warto poczytać na temat konkretnych modeli 2w1 czy też 3w1 i sprawdzić, które rozwiązanie sprawdzi się u nas najlepiej.

Leave a Reply