Działanie i przyrządzanie syropu z cebuli

Jednym z podstawowych, naturalnych produktów leczniczych stosowanych powszechnie w naszym kraju jest syrop z cebuli. Posiada on bardzo długą historię, ponieważ już nasze babcie często go stosowały w walce z przeziębieniem, kaszlem oraz katarem. W środowisku lekarzy, opinie na temat syropu z cebuli i jego działania są podzielone. Warto się nim zainteresować oraz dowiedzieć się w jaki sposób można go przyrządzić. Należy również dowiedzieć się czy i kiedy można podawać dziecku taki syrop.

Korzystne działanie syropu z cebuli

Okazuje się, że pozytywna opinia starszych ludzi na temat syropu z cebuli nie jest bezpodstawna. Produkt ten przeszedł wiele badań i dzisiaj już wiadomo, że syrop z cebuli domowej roboty, wykonany z całkowicie naturalnych składników jest źródłem wielu witamin, które dezynfekują organizm oraz łagodzą objawy różnych schorzeń (głównie przeziębienia, kaszlu, pomagają w łagodzeniu objawów grypy, itp.). Dzięki syropowi z cebuli można skutecznie uzupełnić niedobory witamin, takich jak:

– C,

– A,

– B1,

– B2,

– PP

oraz innych istotnych składników, takich jak:

– cynk (zapewnia odporność przeciwko wirusom),

– selen (chroni przed miażdżycą),

fosfor i wapń (budują kości).

Syrop taki może być dobry dla dziecka, jednak należy wiedzieć jak należy go podawać. Atutem tego syropu jest to, że można go przygotować samodzielnie – trzeba tylko wiedzieć jak.

Przygotowanie syropu z cebuli

Sam proces przygotowywania syropu z cebuli jest bardzo łatwy i nikt nie powinien mieć z nim problemów. Na początku należy obrać 2-3 cebule. Dobrym pomysłem jest zamoczenie na początku noża. Dzięki temu substancje drażniące znajdujące się w cebuli nie będą się ulatniały tylko po prostu połączą się z wodą. Następnie należy drobno posiekać cebulę i zasypać ją dużą ilością cukru. Warto dodać, że cukier można zastąpić miodem (taki syrop z cebuli będzie zdrowszy, ale należy mieć pewność, że dziecko nie jest uczulone na miód). Całość należy przykryć i odstawić na 5 godzin. Cebula puści sok i w ten sposób powstanie zdrowy, leczniczy syrop, który wspomaga walkę z kaszlem, przeziębieniem oraz katarem u dziecka. Składniki są w pełni naturalne, więc nie trzeba się martwić o żadne skutki uboczne stosowania, pod warunkiem, że dziecko nie jest uczulone na żaden ze składników.

Syrop z cebuli należy traktować jako ogólnodostępne, naturalne lekarstwo. Może on być zalecany przez lekarza, który poda odpowiednią dawkę. Generalnie dziecko powinno przyjmować łyżeczkę takiego syropu 2-3 razy dziennie. Oprócz tego można umoczyć wacik w takim syropie i przyłożyć go do dziurki nosa dziecka lub delikatnie posmarować nim okolice nozdrzy. W ten sposób można skutecznie walczyć z męczącym katarem.

Leave a Reply