Coraz więcej włosów zostaje na szczotce?

Włosy to taki element naszej urody, który zdecydowanie dodaje nam wdzięku, a także taki który niemalże dowolnie możemy stylizować i zmieniać. O włosy bardzo często dbamy i chcemy, by prezentowały się jak najlepiej. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni korzystają z usług fryzjerskich i jest to zazwyczaj podstawowa czynność w procesie dbania o siebie i swój wizerunek.

Kiedy przy porannej toalecie, przy czesaniu włosów zauważamy, że one wypadają, zastanawiamy się jaki jest tego powód. Nierzadko też od razu sięgamy po szampon przeciw wypadaniu włosów. Warto wiedzieć, że każdemu człowiekowi dziennie wypada od 50 do 100. Zależne jest to też od pór roku, i np. jesienią zjawisko to jest bardziej intensywne. Problem jednak zaczyna się dopiero wtedy, gdy tracimy włosy w nadmiernej ilości.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Włosy osłabiane są przez bardzo wiele czynników, są między innymi te atmosferyczne. Słońce i promienie UV, słona i chlorowana woda, wiatr, mróz, to wszystko może znacznie pogorszyć kondycje naszych włosów. Kolejną przyczyną wypadania włosów może być niewłaściwa dieta. Zbyt mała ilość witamin z grupy B, białka, żelaza oraz cynku, wpływa na większą ich utratę. Jeśli podejrzewamy, że to właśnie to może być tego przyczyną, powinniśmy uzupełnić swoją dietę o te składniki żywnościowe. Również nadmierny łojotok, słabe krążenie w skórze głowy czy inne choroby mogą wpływać na wypadanie włosów. Przyczyną może być także stres, długotrwałe odchudzanie się, nagły duży spadek wagi czy też stan zapalny organizmu. Aby dokładnie sprawdzić, co przyczyniło się do nadmiernej utraty włosów warto wybrać się do trychologa. Pomoże on zdiagnozować przyczynę wypadania włosów, poradzi co najlepiej zrobić w danym przypadku, a dodatkowo może także zalecić szampon przeciw wypadaniu włosów.

Co zawiera szampon przeciw wypadaniu włosów?

Zależnie od tego na jaki rodzaj szamponu się zdecydujemy czy będzie to szampon posiadający w składzie specjalistyczne substancje, takie jak np. triaminodil, czy też szampon głównie na bazie ziół, w obu przypadkach mamy szeroki wybór. Na rynku znajdziemy bardzo wiele szamponów, które oparte są na ekologicznych ekstraktach z roślin, natomiast w aptekach kupimy szampony specjalistyczne.

Szampon przeciw wypadaniu włosów może zawierać: kompleks witamin, żeń-szeń, olejek herbaciany, wyciąg z cedru, łopian, filtry UV, oligosacharydy kiełków soi i pszenicy, sok z aloesu, oraz specjalistyczne składniki takie jak Baicapil czy triaminodil. Wpływają one głównie na wzmocnienie skóry głowy, stymulację cebulek oraz wzrostu włosów i na ich regenerację.

Dzięki zastosowaniu takich szamponów kondycja naszych włosów powinna znacznie się polepszyć. Jednak nie zapominajmy, aby dokładnie ustalić jaka jest przyczyna wypadania naszych włosów, by dobrze i profesjonalnie podejść do tego problemu.

Leave a Reply