Centrum Dobrego Widzenia – pomoc dla Twoich oczu

Obecnie coraz więcej osób choruje na wady wzroku lub znacząco odczuwa pogorszenie się ostrości wzroku. Wszelkie problemy oraz dolegliwości powiązane z oczami powinniśmy konsultować z odpowiednimi specjalistami – okulistami, optometrystami i optykami. Nieleczone schorzenia oczu mogą doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń, a nawet do utraty wzroku.

Centrum Dobrego Widzenia to gabinet oferujący diagnozę i nowoczesną terapię widzenia. Oprócz tego swoim klientom proponuje niezbędne zaopatrzenie optyczne. Gabinet został wyróżniony za stosowanie najwyższych standardów w dobieraniu soczewek kontaktowych oraz profesjonalne doradztwo w doborze okularowych soczewek progresywnych.

Gabinet Opticon – Centrum Dobrego Widzenia, pracuje zgodnie ze standardami:

  • Polskiego Towarzystwa Okulistycznego
  • Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki
  • Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych

Oferta Centrum Dobrego Widzenia

Gabinet Opticon oferuje głównie badanie i leczenie chorób oczu oraz pomoc w doborze odpowiednich szkieł korekcyjnych. Doświadczeni okuliści i optometryści sprawnie diagnozują przyczynę dolegliwości układu wzrokowego i wybierają właściwe leczenie.  W Centrum Dobrego Widzenia można zmówić i skonsultować wybór soczewek kontaktowych. Wszystkie badania przeprowadzane w Centrum Dobrego Widzenia odbywają się przy użyciu nowoczesnego sprzętu spełniającego najwyższe standardy diagnostyczne.

Centrum Dobrego Widzenia ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i zaopatrza pacjentów w konieczne okulary korekcyjne oraz udziela pomocy optycznej.

Terapia widzenia

Jednym z rodzajów badań jakie oferuje Centrum Dobrego Widzenia jest terapia widzenia. Polega na indywidualnie dobranym i nadzorowanym programie ćwiczeń wzrokowych i ruchowych. Ćwiczenia mają na celu rehabilitacje, usprawnienie oraz wzmocnienie rozwoju procesu widzenia.

Skuteczność terapii widzenia jest bardzo duża i można ją zaobserwować w leczeniu różnych chorób:

  • zaburzeń ruchów oczu
  • zezów jawnych i ukrytych (bardzo dobre rozwiązanie zastępujące zabieg operacyjny lub stanowiące przygotowanie do niego, dodatkowo rehabilitacja niedowidzenia)
  • zaburzenia akomodacji, czyli niestabilna ostrość widzenia, która odczuwalna jest podczas przenoszenia wzroku na przedmioty umieszczone w różnych odległościach
  • zaburzenia wzroku wynikające z przeszłych chorób np. udaru mózgu

Terapia widzenia ma formę cotygodniowych ćwiczeń odbywający się w gabinecie pod kontrolą optometrysty. Sesja trwa około 45 minut i wykorzystuje do ćwiczeń wiele specjalistycznych sprzętów. W wielu przypadkach terapia widzenia prowadzona jest przez pacjenta również w domu, zwiększa to efektywność i szybkość pojawienia się efektów terapii.

Kiedy zgłosić się do Gabinetu Terapii Widzenia?

Do Centrum Dobrego Widzenia warto udać się, kiedy Twoje dziecko zezuje, często mruga i pociera oczy. Znacząco przechyla głowę lub zakrywa jedno z oczu w trakcie czytania oraz omija linijki przy pisaniu i czytaniu, a także ma kłopoty z koncentracją. Również problemy z oczami u dzieci mogą objawiać się niechęcia naszych do sportu i zabaw ruchowych.

Kiedy sami odczuwamy dość częste zmęczenie, bóle oczu i głowy zwłaszcza podczas pracy wykonywanej z bliska, wzmożoną senność podczas czytania książek, dwojenie obrazu, a także wrażliwość na światło powinniśmy wybrać się na wizytę do Gabinetu Terapii Widzenia i zdiagnozować swoje zaburzenia.

Leave a Reply