Zrób to sam, czyli jak udekorować własnoręcznie wykonane dzieło

Rękodzieła to rzeczy, które od podstaw wykonuje się jak sama nazwa wskazuje własnymi rękoma. Częstym zabiegiem, który wykonuje się w ramach tworzenia rękodzieł jest projektowanie mebli, biżuterii, albumów, czy też zwykłych kartek urodzinowych z życzeniami. Aby wykonany przez siebie obiekt był jeszcze bardziej atrakcyjny, warto znać kilka pomysłowych technik do jego całkowitego wykończenia. Jeśli metoda dekoracji typu decoupage oraz scrapbooking nie są Wam znane, dzisiejszy artykuł jest stworzony właśnie dla Was. Czytając ten wpis dowiecie się jak poprawnie wykonać decoupage oraz crapbooking, tak aby efekt końcowy był powalający. Serdecznie zapraszamy!

Scrapbooking

Planujesz wykonać własnoręczny prezent dla swojego przyjaciela, bądź innej najbliższej Ci osoby? Aby przekazać mu wszystkie najlepsze życzenia z okazji jego święta, warto wykonać laurkę, która na długo stanie się świetną urodzinową pamiątką dla tej osoby. Z tego względu przyda Ci się papier do scrapbookingu, dzięki któremu stworzyć niezwykłą prezentacje laurki, czy też bazę pod wspólne zdjęcia. Aby zacząć dekorację metodą scrapbookingu wystarczy Ci jedynie papier do scrapbookingu, klej oraz nożyczki. Oprócz tego możesz śmiało wyposażyć się w bardziej zaawansowane przybory jak stemple, wykrojniki, farby, pisaki, ćwieki czy pieczątki, dzięki którym jeszcze bardziej urozmaicisz Tworzoną pracę.

Ta metoda dekoracji to z pewnością sposób dla bardzo kreatywnych osób. Dzięki dużej dowolności oraz braku jakichkolwiek granic w projektowaniu notesów, zakładek do książek czy albumów metodą scrapbookingu, indywidualnie wykonany projekt z pewnością będzie niepowtarzalny oraz wyjątkowy.

Decoupage

Mając do udekorowania mebel, czy też inny obiekt o powierzchni drewnianej, metalowej czy szklanej, warto poznać metodę decoupage, która efektownie wzbogaci Twoje własnoręcznie wykonane dzieło. Metoda ta pozwala na zamieszczenie bardzo realistycznych naklejek malowideł, które po przytwierdzeniu do powierzchni wyglądają jak namalowane. Jednak, aby wykorzystać technikę decoupagę musisz wyposażyć się w kilka istotnych przyborów. Pierwszym z nich są oczywiście serwetki do decoupage. Kolejną sprawą, o której nie możemy zapomnieć jest wybór odpowiedniego kleju oraz pędzelków, do jego rozprowadzenia. Dodatkowo warto przed nałożeniem naklejki dobrze wyrównać powierzchnię mebla oraz odtłuścić ją odpowiednimi specyfikami. Do odtłuszczenia sprawdzi się woda wraz z alkoholem lub odpowiednim detergentem.

Leave a Reply