Różnica pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią estetyczną

W dzisiejszych czasach piękno jest cenne. Wiele kobiet i coraz liczniejsza grupa mężczyzn dąży do tego, by zawsze wyglądać pięknie i młodo. W tym dążeniu pomóc im mogą zarówno medycyna estetyczna, jak i chirurgia plastyczna. Czym różnią się te dwie dziedziny?

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna jest dziedziną medycyny, która ma na celu poprawienie atrakcyjności pacjenta, zachowanie jego młodości i poprawienie wyglądu poprzez nieinwazyjne lub małoinwazyjne metody. Warto podkreślić, że zabiegi medycyny estetycznej mogą wykonywać tylko lekarze posiadający prawo wykonywania zawodu. Zabiegi medycyny estetycznej mają charaker pozachirurgiczny i polegają na poprawie wyglądu skóry, przeciwdziałaniu procesom starzeniowym. Ingerencja lekarza sięga głębiej niż w przypadku kosmetyki czy kosmetologii, zaś nie jest tak inwazyjna jak chirurgia plastyczna. Zabiegi medycyny estetycznej mają charakter amulatoryjny i nie wymagają pozostawania w szpitalu. Lekarzem medycyny estetycznej może zostać każdy lekarz, który dokształci się w dziedzinie medycyny estetycznej – zwykle specjalność tę wybierają dermatolodzy, stomatolodzy, okuliści czy interniści.

Chirurgia estetyczna

Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się rekonstrukcją wad nabytych lub wrodzonych. Jedną z gałęzi chirurgii plastycznej jest chirurgia estetyczna, która pozwala na poprawę wyglądu twarzy i ciała. Wśród zabiegów chirurgii estetycznej wymienić można korekcję nosa, protezy prącia czy powiększanie biustu warszawa. Zabiegi związane z poprawą wyglądu piersi są jednymi z najbardziej popularnych. Istnieją różne metody powiększania piersi, między innymi poprzez przeszczep tkanki tłuszczowej z ud czy brzucha pacjenta, a także poprzez augmentację implantów przez pachę.

Zabiegi medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej stają się coraz bardziej popularne i upowszechniają się. Z jednej strony jest to ogromna szansa dla ludzi niezadowolonych ze swego wyglądu, z drugiej niesie zaś ryzyko nadmiernej ingerencji w wygląd człowieka.

Leave a Reply