O czym należy pamiętać podczas zakupu suszarki do włosów?

Suszarki do włosów to jedne z najczęściej używanych produktów przez kobiety. To one sprawiają, że mycie i schnięcie włosów staje się szybkie i bezproblemowe. Suszarka do włosów powinna cechować się kilkoma funkcjami, które umożliwiają efektowną i szybką pracę z tym narzędziem. Czym należy się kierować podczas zakupów suszarki do włosów?

Moc

To jedna z najważniejszych cech. Dzięki dużej mocy schnięcie włosów jest szybkie. Wystarczy sprawdzić parametry suszarki. Najlepiej kupować suszarki o mocy przekraczającej 2000 W. Urządzenia o mniejszej mocy idealnie sprawdzą się do włosów cienkich i krótkich. W przypadku włosów długich i grubych moc może zmienić bardzo wiele.

Jonizacja

To jedna z najnowszych funkcji suszarek. Jony wiążą się na włosach, co prowadzi do zabezpieczenia włosów przed ewentualnym uszkodzeniem. To suszenie bezpieczniejsze i wydajniejsze. Jonizacja dostępna jest w wielu modelach suszarek. Warto zapoznać się z ofertą różnych producentów, którzy starają się wymyślać technologie stworzone dla nowoczesnych i ambitnych kobiet. To niezwykle ważne.

Chłodny nawiew

Obecnie wiele kobiet dba o stan swoich włosów. Dzięki chłodnemu nawiewowi możemy sprawić, że nasze włosy stają się miękkie i puszyste. Chłodny nawiew zabezpiecza końcówki przed wysuszeniem. Warto jednak pamiętać, że takie suszenie włosów jest dłuższe i bardziej uciążliwe, ponieważ zajmuje o wiele więcej czasu, niż suszenie tradycyjne, gorącym nawiewem.

Kilka poziomów ciepła

Dzięki regulacji ciepła będziemy mogli dostosować ciepło do struktury i kondycji włosów. Włosy mocne i grube mogą być suszone gorącym nawiewem, ponieważ ten nie uszkodzi ich struktury włosów tak mocno, jak włosów cienkich i łamliwych. Posiadaczki krótkich czupryn powinny suszyć włosy chłodniejszym nawiewem, aby włosy nie były połamane i szorstkie.

Kilka poziomów mocy

Dzięki regulacji mocy możemy dostosować idealną moc nawiewu na włosy. Niektóre osoby są wrażliwe na mocne podmuchy, dlatego dla nich najlepszym rozwiązaniem będą wolne obroty, które nie pogorszą samopoczucia osoby suszącej włosy.

Obrotowa rączka

Dzięki obrotowemu kablowi będziemy mieć pewność, że nie przepalimy i nie złamiemy kabla. To świetne rozwiązanie.

Dyfuzor

To gadżet idealny dla kobiet, które marzą o lokach. Wystarczy włosy docisnąć dyfuzorem do powierzchni głowy. Takie coś pozwoli na uzyskanie pięknych i eleganckich fal, które świetnie będą komponować się na włosach.

Zobacz ranking suszarek: pieknojestwtobie.com/top-10-najlepsze-suszarki-do-wlosow-ranking

Leave a Reply