Depilacja laserowa - korzyści i bezpieczeństwo

Depilacja laserowa – korzyści i bezpieczeństwo

Depilacja laserowa jest popularną, nowoczesną metodą walki z owłosieniem. Nie ma na świecie kobiety, która nie chciałaby cieszyć się naturalnym, gładkim ciałem, bo trzeba przyznać, że codzienna, rytualna depilacja bywa czasochłonna i niedokładna. Marzenia o pozbawionej owłosienia skórze są już jednak do spełnienia!

Depilacja laserowa pach, nóg i okolic bikini nie musi być elementem uciążliwej pielęgnacji i zachowania higieny, ale zabiegiem długotrwale uszkadzającym macierzyste komórki włosów. Dlaczego laser jest skuteczną i bezpieczną metodą? Czy wykonanie takiego zabiegu powoduje jakiś ból? Czy jest to wyłącznie jednorazowa wizyta w klinice medycyny estetycznej czy może trzeba wybrać się kilka razy? Jakie stanowisko w tej sprawie zajmują specjaliści i co zrobić po zabiegu, żeby jak najlepiej zadbać o swoje ciało? Odpowiedzi na te, krążące wśród wielu kobiet pytania, są bardzo proste. Przeczytaj i zobacz jakie korzyści zapewnia depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – korzyści

Celem depilacji laserowej jest zapewnienie komfortu gładkiego i atrakcyjnego ciała. Wśród najważniejszych zalet tego rodzaju zabiegu można wyróżnić:

  • Trwałość – niezależnie od tego czy jest to depilacja laserowa bikini czy obszaru nóg, głębokie działanie lasera pomaga osiągnąć długotrwały efekt gładkości. Dzięki temu każda z kobiet może poczuć wygodę i większą pewność siebie. Nie trzeba już poszukiwać innych metod, których działanie może wzbudzać irytację z powodów takich jak pośpiech czy zranienia skóry. Dla wielu z pań codzienna depilacja jest też elementem wstydliwym, szczególnie w sytuacjach zachorowań na hirsutyzm. Skorzystanie w takiej sytuacji z pomocy laseru jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

  • Bezpieczeństwo – W porównaniu do innych standardowych i niestandardowych metod depilacji, depilacja laserowa jest bezpieczna i w żaden sposób nie uszkadza organizmu i jego wewnętrznych funkcji.

  • Poprawa stanu skóry – Wiele kobiet cierpi na nadwrażliwy alergiczny typ skóry. Depilacja inna niż metoda laserowa niejednokrotnie jeszcze bardziej podrażnia ją i wysusza. Depilacja laserowa może więc znacząco wpłynąć nie tylko na estetyczną poprawę stanu ciała (związaną z gładkością), ale również na jej elastyczność, jednolitość.

  • Uniknięcie stanów zapalnych – zapalenie mieszków włosowych to szczególnie zagrażający stan skóry po goleniu maszynką lub woskiem. Zaniedbane i zlekceważone zapalenie powoduje powikłania i przeobrażenie się w poważne choroby skóry, w tym nowotworowe.

Kiedy można wykonać zabiegi depilacji laserowej?

Najlepszym czasem na przeprowadzenie zabiegu jest jesień i zima. Dlaczego? Powszechnie wiadomo, że nie ma nic bardziej niebezpiecznego dla skóry niż nadmiar promieni słonecznych, które często prowadzą do poparzeń. W przypadku laserowego usuwania włosów, miejsca podlegające zabiegom są wrażliwe i szczególnie narażone na niepożądane reakcje w wyniku nasłonecznienia.

Sezon jesienno-zimowy to czas ochłodzenia i warstwowego ubierania się, dzięki czemu skóra naturalnie unika szkodliwego działania słońca. Jeśli więc kobieta, która zdecydowała się na zabieg laserowy, planuje zaraz po nim wyjechać do ciepłego kraju, aby opalać się temperaturze czterdziestu stopni Celsjusza, może narazić swoją skórę na duże niebezpieczeństwo. Ani przed zabiegiem ani po zabiegu nie należy opalać się zarówno poprzez kontakt ze słońcem, jak i poprzez wizytę w solarium.

Depilacja laserowa usuwa owłosienie na bardzo długo, jednak po pewnych czasie wymaga powtórzenia. Wrastające włoski to kwestia indywidualna, zależna nie tylko od genów i cech danej skóry, ale również od miejsca, w którym wykonana została depilacja. Czas do ponownego pojawienia się owłosienia może wynosić od kilku miesięcy do półtora roku. Przed podjęciem decyzji, warto skonsultować się i porozmawiać ze specjalistą. Profesjonalna ocena i doradztwo fachowca gwarantuje bezpieczeństwo i zdrowie. Zwróćmy uwagę, że w przypadku każdego medycznego zabiegu jest coś, z czym wiąże się również depilacja laserowa – przeciwwskazania.

Przeciwwskazania dotyczą głównie:

  • Kobiet w okresie ciążowym i karmienia piersią

  • Osób z problemami skórnymi, różnego rodzaju alergiami, wysypkami i obrzękami

  • Chorych w trakcie lub po kuracji antybiotykowej

Spotkanie ze specjalistą i wykorzystanie czasu na konsultacje i ocenę stanu skóry wraz z owłosieniem przed zabiegiem to bardzo dobra inwestycja” – tłumaczy ekspertka. Jej zdaniem „Przygotowanie do zabiegu wiąże się z dokładną oceną melatoniny i rozmową, dzięki której rozjaśnione zostają wszystkie kwestie. Specjalista nie tylko pomoże w podjęciu decyzji, ale też perspektywicznie spojrzy na dalsze etapy korzystania z laseru.powiedziała Milena Nalbandian, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa boli – każdy pacjent zastanawia się nad tą kwestią. Skorzystanie z niej zwłaszcza w okolicach bikini wiąże się z oczywistych względów z ryzykiem odczuwania bólu. Jest to jednak ryzyko wyłącznie wyobraźni, ponieważ usuwanie włosów za pomocą lasera nie powoduje bólu. Dotyk głowicy jest odczuwalny, ale nie wymaga znieczulenia i w żadnym stopniu nie wiąże się z ciężkimi reakcjami ze strony mięśni czy nerwów. Warto pamiętać, że po zakończonym zabiegu należy zachować szczególną ostrożność w stosunku do wydepilowanych miejsc. Oprócz wspomnianego już unikania słońca, które mogłoby spowodować podrażnienia, zaczerwienienia i bolesne obrzęki, trzeba pamiętać o:

  • Krótkich kąpielach – Jeśli w domu korzystamy z wanny. Najbardziej wskazane są krótkie prysznice. W okresie po zabiegu wskazane będzie również ograniczenie wizyt na basenie i kąpieli w morzach lub jeziorach.

  • Rezygnacji z peelingów – Stosowanie peelingów na wydepilowaną skórę z pewnością wywoła jej niepokojący stan, podrażni i uszkodzi.

  • Ograniczenia wysiłków – Oczywiście wtedy, jeśli aktywność jest bardzo duża – nadmiar potu i tarcia poszczególnych części ciała mogą zaszkodzić delikatnym miejscom po zabiegu.

Jednym z najskuteczniejszych narzędzi walki z owłosieniem jest laser do depilacji Vectus. Dzięki innowacyjnej technologii, może być wykorzystany przy każdym rodzaju skóry i owłosienia – niezależnie od koloru i ilości włosów.

Chociaż żyjemy w czasach dynamicznie rozwijającej się technologii, wokół zabiegów laserowych istnieje wciąż wiele mitów i wątpliwości. Jest to jednak jedna z najskuteczniejszych metod depilacji, która na długo pozostawia skórę w stanie idealnej gładkości. Wygoda i pewność siebie jaka pojawia się po zabiegu, doceniana jest przez wiele kobiet i specjalistów, dla których troska o podniesienie jakości życia kobiet decydujących się na zabieg, jest priorytetowa.

Leave a Reply