Czy koreańska pielęgnacja jest wymagająca?

Azjatki na cały świecie znane są ze swojej zawsze nieskazitelnej cery i młodego wyglądu. Wiele uwagi poświęcają pielęgnacji, dlatego ich cera wygląda zawsze świeżo i promiennie. Kobiety na całym świecie próbują odkryć, jaki jest ich sekret. Otóż oprócz tego, że Koreanki używają odpowiednich naturalnych kosmetyków, to nakładają je w specjalnej kolejności , nie pomijając żadnego z elementów.

Koreański pielęgnacyjny rytuał na początku może wydawać się dość skomplikowany i czasochłonny. Jednak w rzeczywistości 10-etapowa pielęgnacja może stać się Twoim codziennym nawykiem. Gdy nabierzesz już wprawy, ta procedura będzie zajmowała Ci zaledwie kilka minut. Koniecznie wypróbuj codzienną pielęgnację metodą koreańską, bo efekty naprawdę pozytywnie Cię zaskoczą. Aby cieszyć się równie nieskazitelną i młodą cerą, zapoznaj się ze wszystkimi etapami pielęgnacji koreańskiej kosmetykami Pyunkang Yul i wdroż je do swojej codziennej rutyny.

Zawsze zaczynaj od oczyszczania!

Porządne oczyszczanie jest podstawą koreańskiej pielęgnacji. Dlatego w pielęgnacji Koreanek odbywa się w trzech etapach. Na początku zastosuj demakijaż olejami. Wiele składników makijażu jest rozpuszczalna tylko w tłuszczach, dlatego użycie oleju w pierwszej kolejności jest tak ważne. Olejki dokładnie rozpuszczą makijaż i wszelkie zanieczyszczenia. Ponadto odżywią Twoją skórkę. Formuła oleju jest jednak dość ciężka, dlatego nie może być jedynym etapem demakijażu. Aby nie doprowadzić do zatkania porów, w drugim etapie należy wykonać demakijaż kosmetykami na bazie wody. Świetnie sprawdzą się delikatna pianka oczyszczająca Pyunkang Yul, która ma lekką formułę i świetnie usunie zanieczyszczenia, których nie oczyścił olej. Ostatnim etapem w fazie oczyszczanie jest usunięcie martwego naskórka. Kiedy na skórze nie ma już resztek makijażu, należy zdjąć wierzchnią warstwę martwego naskórka, tak aby kolejne kosmetyki miały szanse się wchłonąć. Tutaj najlepiej wykonać delikatny peeling, nakładając produkt kolistymi ruchami i delikatnie spłukując go ciepłą wodą. Ten etap możesz wykonywać co kilka dni. Jeśli masz wrażliwą cerę, wtedy nie stosuj tego etapu nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu.

Jak prawidłowo odżywić twarz?

Po oczyszczaniu ważne jest zadbanie o prawidłowy odczyn skóry. Pomoże Ci w tym tonik, który przywróci naturalne PH skóry. Na tonizowaną twarz, nałóż ampułkę, delikatnie wmasowując ją w skórę. Kiedy ampułka się wchłonie, zastosuj serum. Ten etap, tak jak peeling, możesz wykonywać co kilka dni. W dniach kiedy nie używasz serum, możesz zastosować maseczkę w płacie, która jest równie mocno nasączona składnikami nawilżającymi. Po zdjęciu maski zadbaj o skórę wokół oczu, używając specjalnego kremu pod oczy, a w kolejnym kroku na całą twarz. W ostatnim etapie koreańskiej pielęgnacji twarzy nałóż krem z filtrem. Nawet zimą nie pomijaj tego etapu.

Leave a Reply